Als God in Frankrijk bij Le Bouchon d’en Façe
Uit de luidsprekers klinken Franse chansons. Een charmante gastvrouw loopt vriendelijk lachend af en aan met flessen rode wijn. Ze worden aan de tafeltjes in de knusse zaak met gulle hand uitgeschonken. Gasten genieten van authentieke Franse gerechten, van elkaars gezelschap en van de onmiskenbare losse sfeer die je eigenlijk alleen nog aantreft in de betere bistro’s in Frankrijk. Dit was kort samengevat de droom van gastheer Yves Mullenders en chef-kok Gyan Vliegen toen ze in 2013 samen Le Bouchon d’en Face begonnen, een restaurant dat zijn weerga niet kende in Maastricht, een stad die vaak wordt aangeduid als de meest Franse stad van Nederland.
Levensgenieters

Meer dan een bistro
Traditionele en eerlijke gerechten voor een betaalbare prijs, was van meet af aan het uitgangspunt. Le Bouchon d’en Face is op de keper beschouwd veel meer dan een bistro. Het is een kruising tussen een bistro, een taverne en gastronomie, waar geestigheid en durf voorop staan. Typerend voor een bouchon (zoals de authentieke restaurantjes in het oude centrum van Lyon worden genoemd) is de persoonlijke band die het personeel naarmate de avond vordert als vanzelfsprekend weet op te bouwen met zijn gasten.Une histoire d’amour
De bedenkers en grondleggers van Le Bochon d’en Face, Yves Mullenders en Gyan Vliegen, maken in inmiddels geen deel meer uit van het team. Yves is inmiddels eigenaar van een aantal andere horecazaken in Maastricht; voor chef-kok Gyan leek een andere weg geplaveid: hij ontmoette in Le Bouchon d’en Face op een zeker moment een oogverblindende Française. Ze bleek de liefde van zijn leven te zijn. Hij besloot zijn hart te volgen en daarmee zijn grande amour. Inmiddels maakt hij furore in de keuken van een restaurant in Juan-les-Pins aan de Côte d’Azur.Familiebedrijf
Gyans zusje Maxime is op dit moment het vriendelijke en gastvrije gezicht van de zaak. Ze trad enkele jaren geleden aan in wat met vader Armand Vliegen als zakelijk leider op de achtergrond inmiddels een echt familiebedrijf geworden was. Inmiddels geeft ze leiding aan een team dat de gasten van Le Bouchon d’en Face avond na avond op hun gemakt stelt en hen een onvergetelijke culinaire avond bezorgt.
Sinds het vertrek van Gyan naar Zuid-Frankrijk, zwaait Puck…. de pollepel in de keuken van Le Bouchon d’en Face. Een keuken van waaruit nog altijd de heerlijkste Franse gerechten het restaurant worden ingedragen.
Sinds het vertrek van Gyan naar Zuid-Frankrijk, zwaait Puck…. de pollepel in de keuken van Le Bouchon d’en Face. Een keuken van waaruit nog altijd de heerlijkste Franse gerechten het restaurant worden ingedragen.